články | profil | závody | fotogalerie | gestbůk | jezdci | partneři | kontakt

český jazyk | english language

Příští závod

Zatím žádný nový závod.

Poslední závod

16.05.2013 - 18.05.2013

Tour de Corse

Náhodná fotografie

10th Historic Acropolis Rally

Evropský šampionát historických vozidel pokračuje dalším legendárním závodem. Tentokrát Acropolis Rally s centrem soutěže v městečku Kamena Vourla.

Historic Acropolis rally se jede jako dvojzávod, kdy prvním závodem je asfaltový podnik o dvou etapách, jedoucích se v horách kolem Kamene Vourly a Lamie. Druhým bodovaným závodem je šotolinový závod využívající legendární rychlostní zkoušky známé ze soutěže mistrovství světa Rally Acropolis. Počasí je zatím hodně proměnlivé. Dešťové přeháňky střída krásné slunečné počasí.

Co se tratí týče, aflatové zkoušky jsou spíše profilem podobné závodům dovrchu. Široké tratě technické táhlé zatáčky charakterem spíše rychlejší. Zajimavosti je, veliké převýšení, kdy na RZ 2 dokonce trať lemuje sníh.

Šotolinové tratě jsou každá profilem jiná. První technická, pomalejší a rozbitá. Druhá rychlejší široká a třetí hodně rozbitá. Soutěž startuje ve čtvrtek slavnostním startem pod Acropolí v Athenách.

Flash 1:

Zbývá hodina do startu soutěže. Vše funguje jak má, všechno je připraverno. Ted už záleží jen na nás, jak se s tím poperem. Tratě jsou hezké. Dnešní etapa čítá 6 rz o délce 69km a jede se celá na asfaltu. Start 14:00 místního času, cíl 1:34.

Flash 2:

První etapa za náma. Dneska jsme se trápili s technikou. Ale závadu se podařilo odstranit. Zítra nás čeká zase 6 RZ tentokrát v okolí města Lamia. Takže po první etapě: 7. místo absolutně, třetí v kategorii 2 a druhé místo v C3. Co se evropského šampionátu týče, tak jsme na druhém místě.

Flash 3:

Tak jsme v cíli asfaltové části. 7 absolutně, 3. v kategorii 2, 2. ve třídě C3. Mezi jezdi registrovanými do ME jsme na 2. místě v kategorii 2. Dneska šlo vše vcelku ok. jen na 7. RZ jsme vyrobili hodiny a pak už jsme si jen hlidali pozice. Zítra soutěž pokračuje šotolinovým závodem, který se jede po tratích známých z Mistrovství světa.

Flash 4:

Tak bohužel šotolinová část byla trochu smolná, na a třech měřených testech jsme zajeli třetí čas absolutního pořadí. O šanci vybojovat medaili za celkové pořadí nás připravili problémy s elektroinstalací na čtvrté rychlostní zkoušce, kde jsme nechali přes 6 minut. V cíli teda na osmnáctém místě absolutně, mezi registrovanými jezdci evropské Kategorie 2 třetí a ve třídě C3 druhé místo.